Büyükçekmece Halı Yıkama

Biz Türkler yaygı olarak da bilinen Halıları dünya’ya kazandırmış bir milletiz. Orta Asya’da Türkler’in ilk halıyı dokumasından bu yana gerek yerlerimizde bazen ise duvarlarımızda bile halılar gördük. Hayatımızın ve yaşam alanlarımızın vazgeçilmez birer parçası olan halılar sizin de bildiğiniz gibi zaman içerisinde kirlenir ve temizlenme ihtiyacı hissedilir. Hedef Halı Yıkama bünyesinin bir birimi olan Büyükçekmece Halı Yıkama bu bölgedeki halı yıkama işlemleriniz için üstün kaliteli hizmeti ile yanı başınızda.

Merkezimize getirilen halınızın yıkama aşamaları aşağıdaki gibidir.

Toz Alma

Merkezimize getirilen halılarınız, öncelikle cins ve özelliklerine göre ayrıştırılır. Tam hijyen sağlayabilmek adına toz alma makinesinde çırpma işlemi ile halınızın derinine işlemiş toz ve akarlardan arındırılması sağlanır. İşletmemizde istisnasız her halı toz alma işlemine tabi tutulur.

Yıkama İşlemi

Tozlarından arındırılarak yıkama işlemine uygun hale getirilen halılar, tam otomatik halı yıkama makinelerinde yıkama işlemine alınır. Halılarınız kimyasal katkı maddeleri olmayan şampuanlar ile yıkanır. Halının derinine nüfuz eden kirler, toplam 10 adet fırça ile fırçalanarak tüm kirlerinden arındırılır. Durulama işleminin ardından halı sıkma makinasında sıkılır. Suyundan arındırılan Halı, Kalite Kontrol Masasında; leke ve temizliği yönünden kontrol edilir. Kontrolden geçmeyen halılar için yeniden yıkama işlemi uygulanır.

Kurutma İşlemi

Yıkama sonrası tamamen kapalı ve yalıtımlı ortamda klima teknolojisi ile kurutulur. Dolayısıyla, mevsimsel hava değişimleri yıkama gün ve süresini etkilemez.

 

Halı Nasıl Yıkanmalıdır?

Öncelikle halıla